اکسید های آهن, مقالات

اکسید آهن گل ماش Iron Oxide Yellow

پیگمنت اکسید آهن گل ماشی، از سری پیگمنت های اکسید آهن (Iron Oxide Pigments)  می باشد که اغلب به رنگ زرد تیره یا روشن یافت می شود. پیگمنت گل ماشی یا همان اکسید آهن زرد، دارای فرمول مولکولی Fe2O3 است که ظرفیت عنصر آهن در آن برابر با 3 می باشد. این ماده را می توان پودر گل ماشی با اتم آهن III در نظر گرفت.

اکسید آهن گل ماشی را در علم شیمی و مواد معدنی، اکسید هیدرواکسید آهن III می نامند. این مواد در ساختار خود دارای مولکول آب هستند؛ ساختار کلی این رنگدانه زرد معدنی را می توان به صورت  (FeO (OH).nH2O)  نمایش داد. نام های دیگر این پیگمنت معدنی، اکسید آهن هیدراته، اکسید آهن زرد یا هیدروکسید آهن III می باشند.

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی اکسید آهن گل ماش 920

اکسید آهن گل ماش 920، به شکل پودر زرد معدنی است که در ساختار مولکولی آن، تعدادی مولکول آب قرار گرفته است. این ترکیب معدنی به عنوان یکی از معدود پیگمنت های پرکاربرد در صنایع رنگ و رزین و یکی از پر مصرف ترین انواع پیگمنت صنایع آرایشی – بهداشتی به شمار می روند.

میزان جذب روغن توسط این رنگدانه، 25 تا 35 میلی لیتر در 100 گرم ماده معدنی است. میزان رطوبت اکسید آهن گل ماشی کمتر از 1 است؛ pH محلول این رنگدانه در محدوده 3 تا 7 اندازه گیری شده است؛ مش یا سایز ذرات این ترکیب معدنی، 0/1 تا 0/6 میکرومتر می باشد؛ اکسید آهن گل ماشی دارای حلالیت کمتر از 0/3 درصد در آب است.

منابع طبیعی حاوی اکسید آهن گل ماشی

اکسید – هیدروکسید آهن III به طور طبیعی به چهار فرم ساختاری α، β، γ و δ  وجود دارند که هر کدام از آن ها با یک نام بخصوص شناخته می شوند؛ فرم آلفای اکسید آهن، گوتیت نام دارد؛ شکل معدنی بتا، آکاگانیت نامیده می شود؛ لِپیدوکوریت، نام فرم γ این ترکیب است و برای شکل δ، نام فروکسیت بیان شده است.

مصارف اکسید آهن گل ماشی 920

اکسید آهن گل ماشی کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف دارد؛ موارد مصرف در بتن و سیمان به عنوان رنگدانه، پیگمنت مورد نیاز انواع صنایع رنگ و پوشش و رزین های صنعتی، استفاده در سنتز نانوذرات اکسید آهن برای حذف یون های سرب موجود در آب و افزودنی رنگی برای تولید مغز مداد و لوازم آرایشی، از مهم ترین موارد کاربردی این پیگمنت معدنی به شمار می روند.

خرید و فروش پیگمنت اکسید آهن گلماش 920

خرید پیگمنت اکسید آهن و فروش آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان تقاضای بازار برای این ماده معدنی، نیاز بازار، تجهیزات آزمایشگاهی برای تولید مصنوعی آن و یا تست های کنترل کیفیت محصولات وارداتی، قیمت جهانی مواد معدنی و … مهم ترین عوامل تأثیر گذار در قیمت اکسید آهن زرد گل ماشی هستند.

نوع و وزن بسته بندی برای شرکت های مختلفی که در زمینه تولید اکسید آهن زرد گل ماشی فعالیت دارند، متفاوت است و در همین راستا، قیمت نهایی فروش نیز مقادیر مختلفی خواهد داشت. اغلب پیگمنت های معدنی که در کشور مصرف می شوند، از کشور چین و در بسته بندی های استاندارد 25 کیلوگرمی به فروش می رسند. برای دریافت قیمت این رنگدانه پرکاربرد می توانید با مجموعه توسعه پردیس سبز تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره فنی و خرید اکسید آهن با کارشناسان مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز  درارتباط باشید

کارشناس فروش:

09120809581

کارشناس فنی :

09120809582

یا میتوانید از    اینجا   به راحتی سفارش خود را در سایت ثبت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *