اکسید های آهن, پیگمنت, مقالات

اکسید آهن قهوه ای Iron oxide Brown

سری پیگمنت های اکسید آهن (Iron Oxid Pigments) ترکیبات معدنی هستند که به طور طبیعی در سنگ معدنی آهن با نام های هماتیت، مگنتیت، ژئوتیت، آکاگانیت و لیپدوکروکیت یافت می شوند. هر کدام از این ترکیبات رنگ مخصوصی دارند و معمولاً شامل طیف رنگی زرد روشن تا قهوه ای تیره می شوند؛ البته اکسید آهن قهوه ای معدنی، قرمز و سیاه نیز در همین دسته از پیگمنت ها قرار دارند.

از ترکیب اکسید آهن قهوه ای در موارد مصرف بتن و سیمان، پیگمنت صنایع آرایشی – بهداشتی، مغز مداد و سایر انواع پیگمنت مورد نیاز انواع صنایع استفاده می شود. قیمت اکسید آهن قهوه ای به درصد خلوص آن، نوع بسته بندی، برند تولید کننده، هزینه استخراج معادن و بسیاری موارد دیگر بستگی دارد.

خرید و فروش پیگمنت اکسید آهن قهوه ای

میزان و حجم درخواستی برای مصارف اکسید آهن در صنایع بر روی قیمت نهایی خرید و فروش پیگمنت اکسید آهن قهوه ای تأثیر گذار است؛ بهترین کار برای جلوگیری از هزینه های اضافی در خرید اکسید آهن، اطلاع از قیمت های روز این ماده معدنی است. برای این کار می توان با شرکت های معتبر فعال در این زمینه تماس گرفت و سپس اقدام به خرید نمود.

خصوصیات شیمیایی و فیزیکی اکسید آهن قهوه ای

اکسید آهن قهوه ای 686 یک ترکیب معدنی پودری شکل، بدون بو، غیر سمی و غیر قابل اشتعال است؛ مقدار pH محلول اکسید آهن قهوه ای در محدوده 6 تا 8 است. میزان واکنش پذیری این ترکیب معدنی با برخی از مواد شیمیایی بسیار بالا است و تا حد امکان باید از تماس آن ها جلوگیری نمود؛ اکسید آهن قهوه ای با مواد شیمیایی نظیر پراکسید، غبارهای پودر آلومینیوم، هیپوکلریت کلسیم، هیدرازین، اتیلن اکسید و کاربید سزیم، سریع واکنش می دهد. اکسید آهن قهوه ای در حلال های آلی، نامحلول است و در اسیدهای معدنی به میزان کمی حل می شود.

ترکیب معدنی اکسید آهن قهوه ای 686 در آب نامحلول است و می تواند موجب ایجاد رسوب در تأسیسات انتقال آب شود. فاضلاب های حاوی مقادیر ناچیز این ترکیب شیمیایی، عموماً جزو فاضلاب های معمولی و غیرسمی محسوب می شوند و خطری برای محیط زیست ندارند؛ البته به شرطی که مقادیر اکسید آهن فاضلاب از حد نانوگرم در لیتر، تجاز نکند.

توصیه های استفاده از اکسید آهن قهوه ای

برای افرادی که در تماس با ماده معدنی اکسید آهن قهوه ای هستند و یا کارگرانی که در بخش بسته بندی و بارگیری کارخانه تولید این ماده و یا استخراج سنگ معدن طبیعی آن کار می کنند، توصیه می شود حتماً لباس کار مخصوص بپوشند و از دستکش های پلیمری پی وی سی یا پلاستیکی مقاوم استفاده کنند. استفاده از ماسک و عینک نیز برای محافظت از چشم و دستگاه تنفس توصیه می شود. استنشاق غبارهای اکسید آهن می تواند در طولان مدت موجب تحریک دستگاه تنفسی شود. استاندارد تماس با ذرات این ماده در طول 8 ساعت کاری و با میزان 10 میلی گرم در هر متر مکعب تعیین شده است.

در هنگام کار کردن با اکسید آهن قهوه ای، هرگز مقادیر اضافی آن را در سینک یا فاضلاب نریزید، زیرا لوله ها دچار رسوب گرفتگی می شوند. برای جمع آوری غبارهای آن نیز نباید از جاروبرقی یا هوای فشرده یا مکش قدی استفاده کنید، زیرا این کار باعث پخش شدن بیشتر ذرات این ماده خواهد شد.

خرید و فروش پیگمنت اکسید آهن قهوه ای

خرید پیگمنت اکسید آهن و فروش آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان تقاضای بازار برای این ماده معدنی، نیاز بازار، تجهیزات آزمایشگاهی برای تولید مصنوعی آن و یا تست های کنترل کیفیت محصولات وارداتی، قیمت جهانی مواد معدنی و … مهم ترین عوامل تأثیر گذار در قیمت اکسید آهن قهوه ای هستند.

نوع و وزن بسته بندی برای شرکت های مختلفی که در زمینه تولید اکسید آهن قهوه ای فعالیت دارند، متفاوت است و در همین راستا، قیمت نهایی فروش نیز مقادیر مختلفی خواهد داشت. اغلب پیگمنت های معدنی که در کشور مصرف می شوند، از کشور چین و در بسته بندی های استاندارد 25 کیلوگرمی به فروش می رسند. برای دریافت قیمت این رنگدانه پرکاربرد می توانید با مجموعه توسعه پردیس سبز تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره فنی و خرید اکسید آهن با کارشناسان مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز  درارتباط باشید

کارشناس فروش:

09120809581

کارشناس فنی :

09120809582

یا میتوانید از    اینجا   به راحتی سفارش خود را در سایت ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *