اکسید های آهن, مقالات

اکسید آهن چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اکسید آهن ترکیبی شیمیایی است که از آهن و اکسیژن تشکیل شده‌است. روی‌هم‌رفته حدود ۱۶ نوع اکسید آهن و اکسی‌هیدروکسید وجود دارد.
این اکسید در بسیاری از فرایندهای طبیعی بیولوژیکی و ژئولوژیکی نقش مهمی را ایفا می‌کند و توسط انسان به صورت گسترده‌ای به عنوان سنگ آهن، رنگدانه، کاتالیزور در ترمیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اکسید آهن قرمز رنگ با فرمول شیمیایی (fe2o3) که به فراوانی به صورت هماتیت درطبیعت دریافت می شود، دارای رنگ قرمز تیره که به صورت گرد و یا کلوخه می باشد. در مواد مرکب آرایشی و همچنین به عنوان پیگمنت رنگی استفاده می شود. هرچه میزان مش بندی آن نرم تر باشد طبیعتا قدرت پوشش دهی آن نیز بالاتر می رود. این اکسیدهای آهن به عنوان پیگمنت  در صنایع تولید سیمان رنگی، موزائیک، بلوک های رنگی، کفپوش و یا قطعات کامپوزیتی، مغز مداد، همچنین در صنایع رنگسازی و آرایشی ویا آسفالت رنگی کاربرد دارد. همچنین به دلیل خلوص بالا و یکنواختی مش بندی در بعضی مصارف صنعتی اعم از الکترود سازی، لنت سازی و پودر جوش به کار می رود.  پيگمنت رنگي معدني مثل اکسيد زرد آهن، اکسيد قرمز آهن، اکسيد سياه آهن، پيگمنت رنگي معدني مصنوعي مثل کرم سبز و سرب قرمز اکسيد مس پيگمنت هاي فلزي معدني مصنوعي مثل پودر آلومينوم برنز و روی.
برای مشاوره فنی و خرید اکسید آهن با کارشناسان مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز  درارتباط باشید
کارشناس فروش:
09120809581
کارشناس فنی :
09120809582

یا میتوانید از    اینجا   به راحتی سفارش خود را در سایت ثبت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *