اپتیکال برایتنر, مقالات

اپتیکال برایتنر Optical Brightener OB-1

ترکیبات روشن کننده نوری (Optical Brightener)  ترکیبات آلی هستند که نور UV را تخریب نموده و با جذب طیف آبی رنگ نور مرئی، نور معمولی روز را به رنگ روشن یا زرد نشان می دهند. محصولاتی که نور UV را جذب کنند و سپس آن را در محدوده رنگ آبی انتقال دهند، برای مقابله با عامل روشن کننده های نوری استفاده می شوند. به طور کلی می توان گفت ترکیبات روشن کننده نوری برای تولید لاک، ساخت انواع رنگ ها، جوهرسازی، کاربرد به عنوان شفاف کننده پلاستیک در صنایع پلاستیک سازی و همچنین محلول های فرآوری عکس و الیاف در صنایع نساجی مورد استفاده قرار می گیرند.

به نظر می رسد نور یا شفافیتی که توسط انواع اپتیکال برایتنر ایجاد می شود، بسیار درخشان تر از سایر نورهای مرئی معمولی باشد، به همین دلیل است که از این ترکیبات در صنایع خاص استفاده می شود؛ کاربرد در صنعت نساجی و مستربچ، تولید چرم مصنوعی، تولید چسب، ساخت انواع فیلم و ورق، تولید رنگ و پوشش های روشن، کاربرد برای رفع کدری و زردی پلاستیک و مستربچ در ساخت انواع ترموپلاستیک ها و استفاده به عنوان سفید کن نوری در صنعت نساجی و تولید الیاف، مهم ترین موارد مصرف روشن کننده های نوری هستند.

اصول عملکردی روشن کننده های نوری OB-1

روشن کننده های نوری، ترکیبات آلی هستند که در یک محلول یا سوبسترا تهیه می شوند، نور ماوراء بنفش را جذب می کنند و در نهایت آن را در طول موج های 400 تا 500 نانومتر و در قالب نور فلورسنت آبی رنگ منتشر می کنند. همین مکانیسم عملکردی موجب افزایش سفیدی محصولاتی می شود که از انواع روشن کننده های نوری در آن ها استفاده شده است.

ویژگی ها و مزیت های روشن کننده های نوری OB-1

•        ایجاد اثرات درخشندگی بسیار عالی در محصولات

•        سرعت مناسب در عبور نور

•        مقاومت عالی در برابر گرما

•        پایداری شیمیایی بسیار بالا

•        فراریت کم

•        قابلیت انحلال در حلال های آلی

•        سازگاری خوب با سایر مواد شیمیایی و واکنشگرها

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما روشن کننده های نوری در بسیاری از محصولاتی که ممکن است در نظر شما کم اهمیت باشند، به عنوان مواد افزودنی یا مستربچ استفاده می شوند. تولید دسته مسواک، کفش های ورزشی سفید رنگ، نخ سفید خیاطی، دکمه، بادبان کشتی های تفریحی کوچک و قایق های مسابقه ای، دسته عینک، توپ گلف، ساخت پلاستیک سفید بدنه لباس شویی، خشک کن، یخچال و لوازم خانگی و بسیاری موارد دیگر، از روشن کننده های نوری استفاده می کنند.

میزان اثر بخشی روشن کننده های نوری و رنگ های سفید کننده با خاصیت فلورسنت به شرایط پردازش و روش استفاده از آن ها بستگی دارد. اینکه یک روشن کننده تا چه میزان می تواند با دیگر اجزای تشکیل دهنده یک محصول، تعامل داشته باشد، در ایجاد شفافیت نوری مؤثر است به طوری که برخی از سفید کننده ها باید در غلظت های بسیار پایین مورد استفاده قرار بگیرند تا حداکثر کارایی را داشته باشند.

خرید و فروش روشن کننده نوری OB-1

خرید و فروش روشن کننده نوری در بسته های 25 کیلوگرمی انجام می شود. بنابر تقاضای مشتریان و مصرف کنندگان این پیگمنت آلی، بسته بندی های بزرگ تر در کیسه های جامبو تهیه می شوند. برای دریافت قیمت روشن کننده نوری OB-1 و خرید آن می توانید با مجموعه توسعه پردیس سبز تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره فنی و خرید  اپتیکال برایتنر با کارشناسان مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز  درارتباط باشید

کارشناس فروش:

09120809581

کارشناس فنی :

09120809582

یا میتوانید از    اینجا   به راحتی سفارش خود را در سایت ثبت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *