افزودنی ها, مقالات

تیتان آناتاز ( آناتاس ) و معرفی این ماده Titan Anatase

آناتاز از فرم های معدنی دی اکسید تیتانیوم به حساب می آید؛ علاوه بر آناتاز ، روتیل و بروکیت هم جزو دیگر فرم های دی اکسید تیتانیوم به شمار می آیند. آناتاز در ساختار جامد و کریستالی چهار وجهی تشکیل می شود و عموما دارای طیف های رنگی تیره است؛ انواع تیتان آناتاس نور را در رنگ های سیاه ، قهوه ای ، قهوه ای مایل به قرمز ، آبی ، نارنجی و زرد کم رنگ در طیف رنگ اصلی مخابره می کند و در رنگ های خاکستری ، بنفش کم رنگ و سبز کم رنگ هم به عنوان طیف فرعی به ندرت یافت می شود.
این کریستال ها عموما در سنگ های رسوبی یافت می شوند و در طیف های روشن خاصیت منشوری بهتری را ارائه می دهند.

نام گذاری این تیتان توسط معدن شناس فرانسوی Rene Just Hauy با بهره گیری زبان یونانی صورت گرفت؛ و نام شیمیایی آن اوکتا هیدرات است.

شکل گیری آناتاز از تعدیل خاص دی اکسید تیتانیوم با خاصیت فیزیکی خُرد و در کریستال های کوچک با فرمی همگن صورت می گیرد همچنین با توجه به میزان مقاومت آن و همین طور میزان خلوص کریستال ، در بازه دمایی بین 550 تا 1000 درجه سانتی گراد آناتاز به روتیل تغییر فرم می دهد و بنابراین رابطه می توان آناتاز را در فرم های اولیه روتیل هم به دست آورد.

ویژگی های تیتان آناتاز :

به علت تفاوت در فرم پلاکتی آناتاز و روتیل ، این دو ماده خواص خود را به شکل متفاوت یا به نسبتی متفاوت ارائه می دهند.

آناتاز دارای سختی 5.5 – 6 است و برتریت آن نسبت به روتایل در ایجاد انهدام شکاف عالی و درخشندگی و امتداد سطح بالاست، همچنین دو شکستگی (∆n)  نوری منفی دارد و دارای انرژی آزاد است. اما مقاومت کمتر در برابر حرارت و پایداری کمتر در مقابل تغییر فرم و خاصیت برگشت ناپذیری ضعیف تر  به نسبت روتیل، عکس برتریت است.
با این مقایسات معروف ترین ویژگی این ماده مقاومت در برابر اشعه یو وی است که به منظور مقاوم سازی در صنعت به فروش می رسد.

بازار خرید و فروش تیتان آناتاس:

با توجه به مصارف و کاربرد ها ، آن را در صنعت به فرم مصنوعی و با استفاده از روش های شیمیایی آماده سازی می کنند که عموما با فرآیند سولفات آن را در شکل پودر و فرم نانو ذره به تولید می رسانند؛ فرآیند سولفات هم منجر به تولید مقدار زیادی اسید سولفوریک به عنوان یک محصول جانبی می شود.

در نهایت این کریستال در بسته بندی های مختلف به خرید و فروش می رسند.
کاربرد های تیتان آناتاز با توجه به کاربردی هایی که در بخش معرفی دی اکسید تیتانیوم بیان شده است ، مواد اولیه طیف گسترده ای از بازار صنعت را تامین می کند.
شرکت توسعه پردیس سبز از عرضه کنندگان تیتان با خرید این پودر از شرکت های تامین کننده است و در عرضه این محصولات با هدف دسترسی مشتری به بازار های معتبر و تضمین شده، این مواد را در دسترس مشتری قرار می دهد.

کارشناس فروش:

09120809581

کارشناس فنی :

09120809582

یا میتوانید از    اینجا   به راحتی سفارش خود را در سایت ثبت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *