پیگمنت, پیگمنت های معدنی, مقالات

پیگمنت زرد پرتقالی کروم MIDDLE CHROME M-11

پیگمنت زرد معدنی پرتقالی، یک پودر معدنی به رنگ زرد، بدون بو و یکی از پرکاربردترین رنگدانه های صنعتی است. این پیگمنت معدنی هم در حالت جامد و هم در حالت گازی، هیچ خطر اشتعال پذیری یا قابلیت انفجار ندارد. بر اساس دیتاشیت آزمایشگاهی پیگمنت زرد معدنی، تا کنون نقطه ذوب مشخصی برای آن به ثبت نرسیده است اما طبیعتاً با استفاده از دستگاه های آزمایشگاهی پیشرفته و فنون مختلف می توان محدوده ذوب این رنگدانه را به خوبی مشخص نمود.

عموماً رنگدانه ها یا پیگمنت های معدنی، طیف وسیعی از مصارف صنعتی را به خود اختصاص می دهند؛ کاربرد در صنایع تولید رنگ و پوشش، تولید رنگ ترافیک، رنگ های ساختمانی، به عنوان عامل رنگزا در صنایع پلاستیک، جوهرسازی، لوازم آرایشی – بهداشتی و سایر انواع صنایع، مهم ترین موارد مصرف این رنگدانه زرد پرتقالی به شمار می روند. بسیاری از پیگمنت های معدنی زرد رنگ بر پایه عناصر سرب و کروم قرار دارند، بنابراین استفاده از آن ها به علت سمی بودن، با محدودیت خاصی مواجه است.

خواص و نکات ایمنی در مورد پیگمنت زرد معدنی پرتقالی

Middle chrome یا پیگمنت معدنی پرتقالی، به شکل پودر با دانه بندی مشخص در بازار به فروش می رسد. اسیدیته محلول این رنگدانه در دمای 20 درجه سانتی گراد، در حدود 6 تا 9 می باشد؛ این ترکیب معدنی به مقدار ناچیزی در آب حل می شود و چگالی آن در دمای 20 درجه سانتی گراد، برابر با 5 تا 6 گرم بر سانتی متر مکعب است.

با توجه به داده هایی که از برگه ایمنی و خطر پیگمنت زرد معدنی پرتقالی یا همان MSDS به دست آمده است، این ترکیب معدنی، سمی بوده و برای محیط زیست خطر آلایندگی زیادی دارد. تماس با رنگدانه پرتقالی معدنی باعث ایجاد سرطان می شود؛ ترکیب معدنی زرد پرتقالی برای اعضایی که که با آب و سایر محلول ها سر و کار دارند، مانند موجودات آبزی، دستگاه تنفسی و گوارشی، به شدت خطرناک است و در طولانی مدت موجب اثرات مضمن جبران ناپذیری می شود؛ به همین دلیل برای دفع پسماندهای آن باید طبق برنامه دفع مواد زائد خطرناک و مطابق با برنامه های اجرایی هر منطقه، عمل نمود.

علائم مسمومیت با پیگمنت زرد معدنی پرتقالی تا حداکثر 48 ساعت پس از تماس، بروز خواهد کرد، بنابراین پس از مشاهده اولین اثرات مسومیت باید فرد را سریعاً به مرکز پزشکی منتقل نمود. اگر لباس کارگران یا سایر افرادی که با این ترکیب معدنی در تماس هستند، به آن آغشته شود باید خیلی سریعی، اثرات ماده معدنی از روی لباس پاک شود. در صورتی که فرد به طور اتفاقی، غبارات پیگمنت زرد معدنی پرتقالی را استنشاق کند باید او را سریع در مسیر هوای آزاد و تازه قرار دهید و سپس با پزشک تماس بگیرید. در صورت تماس ناگهانی با پوست دست، به سرعت محل آلودگی را با آب بشویید. اگر به هر دلیلی این رنگدانه با چشم فرد تماس پیدا کند، در این صورت چشم را در مسیر آب جاری قرار داده و به خوبی شستشو دهید.

هرگز اضافه های ترکیب معدنی پرتقالی را به فاضلاب انتقال ندهید و برای اطفای حریق، از پودر کربن دی اکسید یا اسپری آب استفاده نمایید. بسته های نگهداری زرد پرتقالی را در فضای خشک و خنک و بسته بندی های مطمئن نگهداری کنید. به طور کلی برای کار کردن با انواع پیگمنت معدنی، آلی، زرد معدنی آناپام و سایر مواد معدنی که به شکل پودر هستند، توصیه می شود نکات ایمنی را رعایت نمایید و تجهیزات کامل ایمنی فردی را فرآهم کنید.

خرید و فروش پیگمنت زرد معدنی پرتقالی

خرید و فروش پیگمنت هندی زرد معدنی پرتقالی در بسته های 25 کیلوگرمی انجام می شود. بنابر تقاضای مشتریان و مصرف کنندگان این پیگمنت آلی، بسته بندی های بزرگ تر در کیسه های جامبو تهیه می شوند.

برای مشاوره فنی و خرید پیگمنت زرد پرتقالی کروم با کارشناسان مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز  درارتباط باشید

کارشناس فروش:

09120809581

کارشناس فنی :

09120809582

یا میتوانید از    اینجا   به راحتی سفارش خود را در سایت ثبت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *