پیگمنت, پیگمنت های آلی, مقالات

پیگمنت بنفش Pigment violet 19

پیگمنت بنفش 19، پیگمنت آلی بنفش PV19 یا Pigment Violet 19، یکی از انواع پیگمنت های صنعتی است که به عنوان ماده افزودنی و برای ایجاد رنگ بنفش مایل به ارغوانی در محصولات متنوع مورد استفاده قرار می گیرد. این پیگمنت آلی از خانواده ترکیبات کوئین آکریدون است و با نام های متداول Violet 19، Dark Violet و Quinacridone Violet نیز شناخته می شود.

 از پودر آلی PV19 در صنایع تولید محصولات پلاستیکی، تولید جوهر های درخشان، صنایع پلاستیک و در صنایع رنگ و پوشش های صنعتی و صنعت نساجی به عنوان رنگدانه مورد استفاده در مستربچ ها و پی وی سی رنگی، استفاده فراوان می شود. رنگ بنفش تولید شده توسط این پیگمنت آلی، جلوه ای درخشان ایجاد می کند. پیگمنت آلی بنفش PV19 در سیستم آیوپاک به صورت زیر نامگذاری شده است:

Quino[2,3-b]acridine- 7,14-dione, 5,12-dihydro

خواص فیزیکی و شیمیایی پیگمنت آلی بنفش P.V.19

پیگمنت آلی PV19 به شکل پودر آلی به رنگ بنفش مایل به آبی، بدون بو، با وزن مولکولی 312/33 است؛ فرمول مولکولی این ترکیب آلی به شکل C20H12N2O2 نمایش داده می شود. ساختار مولکولی پیگمنت آلی PV19 را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید.

حداکثر حلالیت این رنگدانه در آب کمتر از 1/5 % می باشد؛ میزان جذب روغن برای ترکیب PV19، 45 تا 55 میلی لیتر در 100 گرم ماده است؛ مقدار pH محلول پیگمنت آلی PV19 ، حدود 7 تا 8 تعیین شده است و دانسیته محلول آن برابر با 1/8 می باشد؛ هدایت الکتریکی این ترکیب آلی کمتر از 250 اهم ثانیه تعیین شده است.

 سایر خصوصیات این ترکیب رنگی آلی عبارتند از: مقاومت در برابر اسیدها، مقاومت در برابر الکل ها، مقاومت در برابر استرها، مقاومت در برابر زایلن، مقاومت در برابر بنزن، مقاومت در برابر کتون ها، مقاومت در برابر قلیاها، درخشندگی. پایداری حرارتی این پودر بنفش رنگ برابر با 250 درجه سانتی گراد است و درخشندگی فوق العاده ای را در طیف بنفش تیره مایل به آبی برای محصولات ایجاد می کند.

نکاتی را باید در مورد استفاده ایمن و کاربردی پیگمنت آلی PV19 رعایت نمود؛ این ماده آلی قابل اشتعال نیست اما بهتر است بسته های پیگمنت بنفش آلی PV19، در جای خشک و خنک و در دمای اتاق نگهداری و ذخیره شوند؛ دفع پسماندهای حاوی PV19 باید طبق قوانین هر منطقه انجام شود. از ریختن پسماندهای حاوی PV19 در فاضلاب، خاک و محیط زیست به شدت خودداری شود.

برای این پیگمنت بنفش رنگ، هیچ اثرات خطرناک یا مسمومیت برای افراد به ثبت نرسیده است اما توصیه می شود برای کار با این ترکیب حتماً از عینک، ماسک و دستکش لاستیکی استفاده شود؛ در صورتی که این ماده با پوست فرد و چشم او تماس پیدا کرد، محل تماس فوراً با آب شسته شود؛ اگر غبارات ناشی از این ماده نیز به طور تصادفی استنشاق شد، باید فرد را به سرعت در معرض هوای آزاد قرار داد. اگر علائم حادی مشاهده شد بهتر است فرد مصدوم را سریعاً به مرکز درمانی رساند.

خرید و فروش پیگمنت بنفش 19

خرید و فروش پیگمنت آلی PV19 در بسته بندی های 25 کیلوگرمی انجام می شود اما بنابر تقاضای مشتریان، در حجم های بیشتر و در بسته های بزرگ تر آماده می شوند و به فروش می رسند. برای دریافت قیمت پیگمنت آلی بنفش PV19 می توانید با کارشناسان مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز تماس حاصل کنید.

برای مشاوره فنی و خرید پیگمنت بنفش با کارشناسان مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز  درارتباط باشید

کارشناس فروش:

09120809581

کارشناس فنی :

09120809582

یا میتوانید از    اینجا   به راحتی سفارش خود را در سایت ثبت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *