پیگمنت, پیگمنت های آلی, مقالات

پیگمنت سبز 7 Pigment Green

پیگمنت سبز 7، پیگمنت آلی سبز  7، یکی از انواع پیگمنت های صنعتی است که به عنوان ماده افزودنی و برای ایجاد رنگ سبز روشن در محصولات متنوع مورد استفاده قرار می گیرد. این پیگمنت آلی از خانواده ترکیبات آلی فتالوسیانین می باشد و با نام های متداول pigmentgreen، Phthalocyanine Green، Phthalocyanine Green G، Copper Perchlorophthalocyanine و Copper Phthalocyanine  نیز شناخته می شود. از پودر آلیPG7در صنایع تولید محصولات پلاستیکی، جوهرسازی و در صنایع رنگ و پوشش های صنعتی  و صنعت نساجی به عنوان رنگدانه مورد استفاده در مستربچ ها و پی وی سی رنگی، استفاده فرآوان می شود. رنگ سبز تولید شده توسط این پیگمنت، جلوه ای درخشان و زیبا دارد.

خواص فیزیکی و شیمیایی پیگمنت آلی سبز P.G.7

پیگمنت آلی PG7 به شکل پودر آلی به رنگ سبز روشن، بدون بو، با وزن مولکولی 1127/19 است (در برخی منابع، وزن مولکولی این ترکیب بین 1030 تا 1130 ثبت شده است)؛ نقطه ذوب ترکیب PG7 برابر با 480 درجه سانتی گراد به ثبت رسیده است؛ فرمول مولکولی این ترکیب آلی به شکل C32Cl16CuN8 نمایش داده می شود؛ البته در سیستم نامگذاری آیوپاک، برای ترکیب سبز آلی 7  نام زیر معرفی شده است:

copper,[1,2,3,4,8,9,10,11,15,16,17,18,22,23,24,25-hexadecachloro-29h,31h-phtha

ساختار مولکولی پیگمنت آلی P.G.7 را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید.

حداکثر حلالیت این رنگدانه در آب برابر با 1/5 % می باشد؛ میزان جذب روغن برای ترکیب PG7، 40 میلی لیتر در 100 گرم ماده است؛ مقدار pH محلول پیگمنت آلی PG7 برابر با 7 تعیین شده است و دانسیته محلول آن در حدود 1/6 تا 2 می باشد.

 درصد جذب روغن برای ترکیب PG7، 34 تا 85 % اندازه گیری شده است؛ سایر خصوصیات این ترکیب رنگی آلی عبارتند از: مقاومت در برابر رطوبت و آب، مقاومت در برابر اسیدها، مقاومت در برابر الکل ها، مقاومت در برابر اتیل استات، مقاومت در برابر قلیاها و مقاومت در برابر زایلن، پایداری در برابر نور و پایداری حرارتی این پودر سبز رنگ برابر با 200 درجه سانتی گراد است و درخشندگی فوق العاده ای را برای محصولات ایجاد می کند.

این ترکیب حاوی عنصر مس است که در مقادیر بالا می تواند یک ترکیب سمی قلمداد شود، لذا نکاتی را باید در مورد استفاده ایمن و کاربردی پیگمنت آلی PG7 رعایت نمود؛ این ماده آلی قابل اشتعال نیست اما بهتر است بسته های پیگمنت سبز آلیPG7، در جای خشک و خنک و در دمای اتاق نگهداری و ذخیره شوند؛ این ترکیب ممکن است در دماهای بسیار بالا به سرعت تجزیه می شود و ترکیبات نامطلوب ایجاد کند؛ دفع پسماندهای حاوی PG7 باید طبق قوانین هر منطقه انجام شود. از ریختن پسماندهای حاوی PG7 در فاضلاب، خاک و محیط زیست به شدت خودداری شود.

برای این پیگمنت سبز رنگ، هیچ اثرات خطرناک یا مسمومیت برای افراد به ثبت نرسیده است اما توصیه می شود برای کار با این ترکیب حتماً از عینک، ماسک و دستکش لاستیکی استفاده شود؛ در صورتی که این ماده با پوست فرد و چشم او تماس پیدا کرد، محل تماس فوراً با آب شسته شود؛ اگر غبارات ناشی از این ماده نیز به طور تصادفی استنشاق شد، باید فرد را به سرعت در معرض هوای آزاد قرار داد. اگر علائم حادی مشاهده شد بهتر است فرد مصدوم را سریعاً به مرکز درمانی رساند.

خرید و فروش پیگمنت سبز 7

خرید و فروش پیگمنت آلی سبز PG7 در بسته بندی های 25 کیلوگرمی انجام می شود اما بنابر تقاضای مشتریان، آلی PG7 در حجم های بیشتر و در بسته های بزرگ تر آماده می شوند و به فروش می رسند.

در حال حاضر شرکت ما وارد کننده پیگمنت سبز 7 از برند هندی ناوپد می باشد

مقاومت دمایی پیگمنت سبز 7  300 درجه سانتی گراد و مقاومت نوری این پیگمنت 8 می باشد

برای دیدن برگه اطلاعات فنی پیگمنت سبز 7  اینجا کلیک کنید

برای دریافت قیمت پیگمنت آلی سبز P.G.7 می توانید با کارشناسان مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز تماس حاصل کنید.

کارشناس فروش:

09120809581

کارشناس فنی :

09120809582

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *