پیگمنت, پیگمنت های آلی, مقالات

پیگمنت قرمز 57:1 Pigment Red

پیگمنت قرمز 57:1، نوعی پیگمنت آلی است که به عنوان ماده افزودنی رنگزا در تولید محصولات صنعتی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب آلی از اتم های کربن، هیدروژن، سدیم، نیتروژن، اکسیژن و گوگرد تشکیل شده است؛ در ساختار مولکولی این ترکیب آلی، حلقه های بنزِنی، گروه هیدروکسی، کربونیل و آزو قرار دارند که باعث می شود این مولکول جزو رنگ های مونو آزو قرار گیرد.

در بازار مواد شیمیایی و معدنی، پیگمنت قرمز 57:1 با نام رایج Pigment Red 57:1 شناخته می شود؛ برای این ترکیب آلی، عناوین مشابهی مانند E 180، Rubine 4BN، Lithol Rubine RB، Lithol Rubine B و Red57:1 نیز بیان شده است.

خواص فیزیکی و شیمیایی پیگمنت قرمز 57:1

پیگمنت قرمز 57:1، PR57:1، به طور معمولی یک پودر آلی بدون بو است که اغلب به رنگ قرمز وجود دارد. فرمول مولکولی پیگمنت قرمز 57:1 به صورت C18H12N2Na2O6SCa نمایش داده می شود. وزن مولکولی ترکیب PR57:1 برابر با 470  است؛ وزن مخصوص این پودر آلی برابر 55/1 است و pH آن از 6 تا 8 متغیر است. پیگمنت آلی PR57:1 در آب نامحلول است؛ ترکیب PR57:1 در سیستم آیوپاک به صورت زیر نامگذاری شده است:

2-Naphthalenecarboxylic acid, 3-hydroxy-4-[(4-methyl-2-sulfophenyl) azo]-, calcium salt 

این ترکیب آلی یک نمک کلسیم ساختار منو آزو محسوب می شود؛ ساختار مولکولی گسترده برای پیگمنت قرمز P.R.57:1 به صورت زیر می باشد:

پودر آلی قرمز P.R.57:1 در مصارف صنعتی به عنوان یک افزودنی رنگزا مورد استفاده قرار می گیرد. رنگدانه مورد استفاده در مستربچ ها و پی وی سی رنگی، تولید انواع رنگ صنعتی، رزین، پوشش های صنعتی، رنگ ها و جوهرهای هنری، حلال های رنگی، صنایع تولید محصولات پلاستیکی و … ، از مهم ترین موارد استفاده پیگمنت P.R.57:1 می باشند. پیگمنت قرمز آلی P.R.57:1  با ساختار مونو آزو، نمک کلسیم دار، درخشندگی فوق العاده ای در محدوده رنگ قرمز در محصولات ایجاد می کند و مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع حلال ها از خود نشان می دهد.

میزان رطوبت در رنگدانه P.R.57:1، کمتر از 2% است؛ میزان جذب روغن برای این پیگمنت آلی، کمتر از 2/5 % ثبت شده است؛ هدایت الکتریکی این ترکیب آلی، کمتر از 500 اندازه گیری شده است؛ سایر خصوصیات فیزیکی P.R.57:1 عبارتند از: مقاومت در برابر اسیدها، مقاومت در برابر بازها، مقاومت در برابر الکل ها، مقاومت در برابر استرها، مقاومت در برابر بنزن، مقاومت در برابر کتون ها، پایداری حرارتی، 180 درجه سانتی گراد، پایداری نوری.

بسته های حاوی ترکیب پیگمنت قرمز P.R.57:1 باید در شرایط معمولی، دمای اتاق و به دور از منابع گرما یا رطوبت نگهداری شوند؛ البته به هیچ عنوان این رنگدانه ها نباید در حرارت های بالاتر از 300 درجه سانتی گراد ذخیره شوند زیرا در این شرایط، پیگمنت قرمز آلی، تجزیه خواهد شد و مواد حاصل از تجزیه، سمی و مضر می باشند.

ترکیب پیگمنت قرمز P.R.57:1 به دلیل اینکه در آب نامحلول است، خطر زیست محیطی و آلایندگی در پی نخواهد داشت؛ این رنگدانه با آب واکنش نمی دهد. اگر این پودر آلی با پوست فرد تماس پیدا کرد باید محل تماس را به سرعت با آب و صابون شستشو داد.

خرید و فروش پیگمنت چینی P.R.57:1

خرید و فروش پیگمنت چینی P.R.57:1 در بسته های 20 کیلوگرمی انجام می شود. بنابر تقاضای مشتریان و مصرف کنندگان این پیگمنت آلی، بسته بندی های بزرگ تر در کیسه های جامبو تهیه می شوند.

برای مشاوره فنی و خرید پیگمنت  قرمز 57:1  با کارشناسان مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز  درارتباط باشید

کارشناس فروش:

09120809581

کارشناس فنی :

09120809582

یا میتوانید از    اینجا   به راحتی سفارش خود را در سایت ثبت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *