پیگمنت, پیگمنت های معدنی, مقالات

پیگمنت نارنجی مولیبدن pigment red 104

پیگمنت نارنجی معدنی اسکارلت،یا قرمز 104 نوعی رنگدانه معدنی است که به شکل پودر نارنجی تیره مایل به قرمز یافت می شود. این پودر معدنی کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد و به عنوان یک عامل رنگزا شناخته می شود؛ پیگمنت نارنجی معدنی اسکارلت، در دسته مواد شیمیایی با عنوان ” پیگمنت کرومات مولیبدات سرب” قرار می گیرد. در برگه های ایمنی شیمیایی این ترکیب معدنی، نارنجی اسکارلت را در طبقه شیمیایی نارنجی مولیبدن قرار می دهند.

مهم ترین موارد کاربرد پیگمنت نارنجی معدنی اسکارلت (Scarlet Chrome)  در صنایع رنگسازی، تولید انواع رنگ ترافیک، رنگ های ساختمانی، صنایع لاستیک، تولید جوهرهای رنگی، استفاده به عنوان عامل رنگزا در صنایع پلاستیک و تولید انواع پوشش های صنعتی به کار می رود. نارنجی اسکارلت به عنوان یک رنگدانه پرکاربرد در طیف رنگی قرمز – نارنجی تیره مشاهده می شود.

خواص فیزیکی و شیمیایی پیگمنت نارنجی معدنی اسکارلت

ترکیب معدنی پیگمنت قرمز اسکارلت، پودر بدون بو، قرمز تیره مایل به نارنجی و با دانه بندی مشخص است. نقطه ذوب این ترکیب معدنی، بیشتر از 800 درجه سانتی گراد اندازه گیری شده است و قابلیت اشتعال پذیری ندارد؛ دانسیته پودر نارنجی اسکارلت در دمای 20 درجه سانتی گراد، در حدود 5 تا 6 گرم بر سانتی متر مکعب است. حلالیت این ترکیب در آب، بسیار ناچیز است و در بسیاری موارد در آب نامحلول می باشد. مقدار pH برای محلول ترکیب پیگمنت نارنجی معدنی اسکارلت در دمای 20 درجه سانتی گراد، بین 6 تا 9 ثبت شده است؛ اثرات مخرب واکنش پذیری یا تجزیه سریع برای این پودر معدنی تا کنون به ثبت نرسیده است.

ترکیب پیگمنت کروم نارنجی اسکارلت بر پایه عناصر مولیبدن و سرب قرار دارد، لذا برای محیط زیست خطرناک است؛ کلاس ایمنی این ترکیب معدنی در دسته مواد شیمیایی سمی و خطرناک برای محیط زیست قرار دارد؛ تماس طولانی مدت با مقادیر زیاد این ماده معدنی موجب بروز سرطان خواهد شد.

پسماندهای حاوی مقادیر مشخصی از پیگمنت نارنجی معدنی اسکارلت را نباید هرگز به داخل محیط زیست و یا فاضلاب تخلیه نمود. افرادی که با این ماده سر و کار دارند باید از تمام تجهیزات و لوازم های ایمنی فردی نظیر ماسک، عینک و دستکش استفاده کنند. پودر اسکارلت نارنجی معدنی آناپام باید در بسته بندی های محکم و در جای خشک و خنک نگهداری شود. لازم است پس از خرید پیگمنت معدنی نارنجی، حمل و نقل ایمن بسته های حاوی این ماده به درستی تا محل مصرف حمل شوند.

 چنانچه به طور اتفاقی این ماده با پوست دست یا چشم افراد تماس پیدا کرد، بهتر است ابتدا محل تماس را سریعاً با آب شسته و سپس به پزشک مراجعه کنید؛ اگر غبارات این ماده معدنی به طور تصادفی استنشاق شوند، باید فرد را به سرعت در معرض هوای آزاد قرار داد و سپس پزشک را با خبر کرد.

وارد شدن مقادیر بسیار کم پیگمنت کروم قرمز اسکارلت به آب های دریاچه، رودخانه ها، آب های زیرزمینی و حتی سیستم های فاضلاب، موجب می شود این ترکیب شیمیایی به سرعت در تمام منطقه گسترش یابد؛ در نتیجه باعث مسمومیت ماهی ها، پلانکتون ها و سایر موجودات ریز آبزی خواهد شد؛ انتشار پودر اسکارلت در فاضلاب، احتمال راه یافتن آن را به شبکه آب آشامیدنی شهر افزایش می دهد و لذا مسمومیت های انسانی را نیز در پی خواهد داشت. به این ترتیب در کار با پودر معدنی اسکارلت باید نهایت دقت را به خرج داد.

خرید و فروش پیگمنت نارنجی مولیبدن

خرید و فروش پیگمنت نارنجی معدنی اسکارلت در بسته بندی های 25 کیلوگرمی در بازار مواد شیمیایی انجام می شود

برای مشاوره فنی و خرید پیگمنت  نارنجی مولیبدن یا قرمز 104 اسکارلت  با کارشناسان مجموعه شرکت توسعه پردیس سبز  درارتباط باشید

کارشناس فروش:

09120809581

کارشناس فنی :

09120809582

یا میتوانید از    اینجا   به راحتی سفارش خود را در سایت ثبت کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *