اخبار شرکت

نشست مجازی هیئت رئیسه اتاق / با تعامل به دنبال رفع مشکلات اعضا هستیم

به گزارش روابط عمومی شرکت پردیس سبز به نقل از سایت  اتاق بازرگانی ایران و امارات :

دکتر سعید مقیسه، نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات گفت: با تعامل ونشست های متعدد با مسئولان به دنبال رفع مشکلات اعضاء در حوزه تجارت، رفع بروکراسی های مزاحم و بهبود محیط کسب و کار برای اعضاء هستیم و دراین میان مبنای مشاوره و پیشنهادات ما به مسئولان  نظرات اعضاء و طرح مشکلات از سوی آنها است.

به گزارش اتاق مشترک ایران و امارات، نشست مجازی هیأت رئیسه اتاق درباره تحولات اخیر در روابط اتاق ایران و امارات برگزار شد.

در این نشست، نایب رئیس اول اتاق مشترک ایران و امارات گفت: اقدامات بسیاری در زمینه صادرات و تعامل با دستگاه‌ها و نهاد‌های فعال بخش خصوصی دراین حوزه توسط اتاق انجام شده است به طوری که به دنبال ایجاد بانک‌های اطلاعاتی از تجار و متقاضیان اماراتی و تولید‌کنندگان و بازرگانان داخلی هستیم تا امکان صادرات محصولات ایرانی به روش تخصصی بیشتر فراهم شود.

دکتر سعید مقیسه گفت: هم اکنون بسیاری از تولیدکنندگان و کشاورزان هستند که متمایل به صادرات محصول خود به امارات هستند اما نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند و ما بنا داریم در این باره بانک اطلاعاتی ایجاد کنیم تا این فعالان اقتصادی را به اعضاء اتاق وصل کنیم و بستری برای تبادلات تجاری و صادرات محصولات آن‌ها فراهم کنیم.

وی با اشاره به علاقه‌مندی برخی برای ورود به حوزه تجارت میان دو کشور، گفت: ما در این مدت چندین دوره آموزشی برای مبتدیان در حوزه های  تخصصی برگزار کردیم که همگی با کمک و همراهی نهادهای آموزشی معتبر بوده و پس از رفع محدودیت های کرونایی نیز ورود به حوزه آموزش با قوت بیشتری  دنبال خواهد شد.

وی همچنین به احیاء و تشکیل کمیسیون‌های اتاق ایران و امارات بر اساس نیاز اعضا اشاره کرد و گفت:‌امیدواریم در این مسیر بتوان اقدامات مؤثری انجام داد.

مقیسه در ارتباط با دوره‌های آموزشی و پژوهشی در اتاق مشترک ایران و امارات نیز افزود: اقدامات خوبی در زمینه آموزشی از قبیل تفاهم نامه با مرکز آموزش بازرگانی وزارت صمت، برگزاری دوره‌های متعدد در حوزه صادرات، واردات، حمل و نقل، گمرک، برگزاری وبینار، جلسات یک روزه حضوری انجام شده است. در حوزه پژوهشی نیز دو تفاهم نامه با مؤسسه سبا و مؤسسه مطالعات خلیج فارس منعقد شده است و اگر اعضا مطالعاتی در راستای تحقیقات بازار داشته باشند؛ می‌توانند از امکانات این دو مؤسسه در راستای کار پژوهشی استفاده کنند.

وی ضمن تداوم دوره‌های آموزشی و پژوهشی اتاق مشترک ایران و امارات به ویژه پس از کاهش محدودیت‌های کرونایی؛ خاطر نشان کرد: در صدد هستیم تا برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی با مراکز آموزشی کشور امارات هم داشته باشیم.

مقیسه گفت: در حوزه صادرات فرصت اکسپو فرصتی بسیار مناسب بود که به دلیل پاره‌ای از مسائل آنچنان که شایسته ایران بود، در امارات حضور نیافتیم و ‌امیدواریم در زمان باقیمانده فرصت مناسبی برای حضور مؤثر و نه نمادین تجار و صادرکنندگان فراهم شود.

وی افزود: ارتباطاتی با اتاق بازرگانی دبی از قبل برقرار شده است و درصدد هستیم تا بستری مناسب برای تبادل و هم افزائی بیشتر تجار ایرانی این روابط را در چارچوب منافع ملی و توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور گسترش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *