اخبار, اخبار پلاست

این شرکت می‌گوید که یک قدم به شنل نامرئی نزدیک‌تر است!

 

ژاکت استتار حرارتی با گرافن ثابت می کند که نامرئی شدن ممکن است در آینده اتفاق بیفتد

 

شخصیت هایی که در فیلم ها می توانند زندگی خود را نامریی بگذرانند، مدت هاست یک رویا بوده است

 

. اخیراً در سال 2016، محققان به این نتیجه رسیده بودند که قوانین اساسی فیزیک به این معنی است که پوشش نامرئی واقعی امکان پذیر نیست..

روش‌های قبلی ایجاد نامرئی بر مسدود کردن اجسام در طول موج‌های الکترومغناطیسی خاص متکی بود – چیزی که وقتی لازم بود همزمان روی چندین طول موج کار کنید، از بین می‌رفت.

شاید دیگر اینطور نباشد. یک پتنت در سال 2019 که توسط یک شرکت کانادایی به نام Hyperstealth Technology ثبت شد، نشان می‌دهد که می‌توان نور را به دور یک شی با استفاده از شنل کوانتومی خم کرد تا آن را ناپدید کرد.

هر چند نه کاملا و ارتش در سرتاسر جهان به تلاش برای کارآمد کردن این فناوری ادامه می‌دهد. در سال 2020، وزارت دفاع اسرائیل و شرکت فناوری Polaris Solutions یک 500 ورق پنهان بصری حرارتی گرم که از پلیمرها برای پنهان کردن هر کسی یا هر چیزی در زیر آن استفاده می کند.

با این حال، یک روش جدید که توسط یک شرکت پوشاک ساخته شده است که بیشتر به خاطر یک ژاکت فلزی ساخته شده از مواد ضد گلوله، یک لباس مسی که برای کشتن ویروس ها طراحی شده است و یک تی شرت مبتنی بر جلبک که در 12 هفته کمپوست می شود، ساخته شده است

این شرکت.

Vollebak می گوید: «از زمانی که شرکت را راه اندازی کردیم، به نامرئی بودن فکر می کردیم.

وقتی برای اولین بار شروع به کار کردیم، ادعاهای جسورانه ای داشتیم که می خواستیم برای آینده لباس بسازیم. و بسیاری از مشتریان برای ما نوشته اند: ” یک شنل نامرئی رویای ماست

اما تا زمانی که تیدبال عکسی از یک ماده مبتنی بر گرافن را دید که می‌تواند دوربین مادون قرمز را فریب دهد تا فکر کند چیزی در آنجا وجود ندارد، اولین بار احساس کرد که می‌تواند به واقعیت تبدیل شود و.

من فکر می‌کردم که این باید اولین قدم به سوی نامرئی شدن باشد

“وقتی برای اولین بار پروژه را شروع کردیم، فکر می‌کردیم که ممکن است آن را ظرف سه ماه انجام دهیم

توسعه اولین نمونه اولیه کمی بیشتر از آن زمان نیاز داشت  اما ما چالش های مادی و چالش های کار با نساجی را دست کم گرفتیم اما .

تا سه سال بعد، بالاخره آماده هستیم تا از ژاکت استتار حرارتی خود رونمایی کنیم

ما یک پوشش گرافن چند لایه روی سطح داریم و یون‌ها را بین لایه‌های گرافن ترکیب می‌کنیم، شبیه به باتری لیتیوم یون،

یک ولتاژ توسط یک برنامه کامپیوتری از لایه‌ها عبور می‌کند که یون‌های درون مایعی را شارژ می‌کند که بین بیش از ۱۰۰ لایه گرافن قرار دارد که الکترون‌ها را جمع‌آوری می‌کنند. ما اساساً الکترون روی گرافن را کنترل می کنیم

وقتی صحبت از تابش حرارتی مادون قرمز می شود، گرافن – یک ماده جاذب – را به یک ماده بازتابنده تبدیل می کند.

رسانایی تقریباً بی‌نظیر گرافن به آن اجازه می‌دهد تا با اعمال ولتاژ روی آن، اپتیک هر لباس پوشیده شده در آن را کنترل کند.

هر یک از آن 42 پنل را می توان به عنوان یک پیکسل در یک صفحه نمایش در نظر گرفت که می توان آن را به صورت جداگانه کنترل کرد

ما می توانیم میزان تشعشع حرارتی هر یک از آن تکه ها را کنترل کنیم.

انجام این کار می‌تواند پانل‌ها را قادر سازد تا دوربین مادون قرمز را فریب دهند تا پنل‌های داغ سرد و یا پنل‌های سرد داغ به نظر برسند.

نکته مهم این است که این کار را بدون تغییر دما در خود ژاکت انجام می دهد. «این فقط تابش حرارتی وبازتابی است که تغییر می کند

فروش شنل های نامرئی به عموم مردم هنوز برایمان یک رویا است.

اما سناریویی که این شرکت در صورت موفقیت پیش‌بینی می‌کند، نشان می‌دهد که هنوز چقدر کار برای امکان‌پذیر کردن آن باید انجام شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *